محل تبلیغات شما

ماشين چاپ ليبل جديد از گالوسشرکت گالوس به تازگي، ماشين چاپ ديجيتال ليبل جمع و جوري را به بازار ارائه کرد. اين ماشين براي چاپکاراني مناسب است.  که مي‌خواهند وارد عرصه ليبل شوند و توانايي ريسک بالا ندارند


اين دستگاه جديد که Smartfire نام دارد با استفاده از سيستم جوهرافشان که از مرکب‌هاي پايه آب استفاده مي‌کند همراه با سيستم لامينت پيوسته و دايکات، عمليات چاپ و توليد ليبل را يک جا انجام مي‌دهد. دستگاه از سيستم رابط اپراتور انحصاري گالوس بهره مي‌برد که HM نام دارد. انجام عمليات پيش از چاپ را نيز با استفاده همين دستگاه ممکن و از ساير تجهيزات بي‌نياز مي شود.اين دستگاه ها در چاپ افست که کار در تيراژ بالا است مانند چاپ سررسيد تبليغاتي و تقويم روميزي فانتزي است کاربرد زيادي ندارد.


دستگاه براي اولين بار در تابستان 20 در نمايشگاه روزهاي نوآوري گالوس عرضه شد. با اين دستگاه مي‌توان ليبل به عرض 220 ميلي متر را چاپ کرد. علاوه بر چاپکاران، صاحبان برند نيز مي‌توانند اين دستگاه را که به چاپ ليبل در تيراژ و کيفيت بالا نياز دارند، در محل دفتر خود نصب کنند. کريس جاکسون از مديران اروپايي گالوس مي‌گويد: اين دستگاه تنها به درد چاپکاران ليبل نمي‌خورد، چاپکاران افست ورقي نيز تمايل خود را براي استفاده از اين دستگاه براي ارائه خدمات جديد به مشتريان خود ابراز کرده‌اند. از سوي ديگر ابعاد کوچک دستگاه و راحتي کار با آن باعث شده تا صاحبان برند نيز بتوانند از آن در دفاتر خود استفاده کنند.


قلب تپنده دستگاه هدهاي جوهرافشان تک باره Memjet(در سيستم Memjet مرکب به صورت آبشاري و نه قطره‌اي روي کار پاشيده مي‌شود) است که همراه با سيستم هدايت رول انحصاري گالوس و سيستم لامينت پيوسته(in line)،‌ اين دستگاه يک کاتر پلاتر براي برش نمونه‌ها، سيستم دايکات نيمه روتاري و رول‌جمع‌کن ماتريسي عمليات چاپ و توليد ليبل را انجام مي‌دهد. از آنجائيکه اين دستگاه تنها مي‌تواند به صورت چهاررنگ چاپ کند بايد از کاغذهاي رفلکتيو(Reflective) در ماشين استفاده کرد. دستگاه به سيستم کنترل رايانه‌اي گالوس به نام HMI استفاده مي‌کند. تمامي تنظيمات دستگاه، عمليات پيش چاپ و آماده‌سازي چاپ با استفاده از سيستم کنترل رايانه‌اي که به ريپ کالدرا(Caldera) مجهز است انجام مي‌شود. جکسون مي‌گويد با در نظر گرفتن بازار هدف اين ماشين، استفاده از ريپ کالدرا به جاي پرينکت ساخت شرکت هايدلبرگ منطقي‌تر به نظر مي‌رسيد. اين اولين ماشين ديجيتال واقعي چاپ ليبل گالوس است و نبايد آن را با ديگر ماشين ديجيتال گالوس که Labal fire نام دارد، اشتباه کرد.  تفاوت فراواني از لحاظ قابليت، تکنولوژي، فرمت و ميزان توليد و قيمت بين دو ماشين وجود دارد. قيمت Smart fire بسيار کمتر از Label fire است. در مقايسه با ديگر ماشين‌هايي که از سيستم Memjet استفاده مي‌کنند Smart fire قدرتمندتر و صنعتي‌تر است و تجهيزات تکميلي پيوسته بيشتري دارد که ميزان و سرعت توليد آن را افزايش مي‌دهد.


ماشين‌آلات مشابه ديگر براي تصويرسازي از سيستم جوهرافشان يووي يا تونر استفاده مي‌کنند. ماشين با دو سرعت مختلف چاپ مي‌کند سرعت بالا متر در دقيقه و رزولوشن 800×1600 dpi و سرعت کمتر که براي چاپ با کيفيت بالا مناسب است 9 متر در دقيقه و رزرولوشن 1600×1600 dpi است.


به گفته گالوس، اپراتوري ماشين بسيار ساده است و آموزش کار با دستگاه تنها 2 روز به طول مي‌انجامد. اپراتورهاي باتجربه نيز مي‌توانند يک روزه کار با دستگاه را ياد بگيرند. دستگاه براي ارسال به مشتري روي دو پالت جداگانه سوار مي‌شود و مي‌توان آن را ظرف چند روز نصب و راه‌اندازي کرد. دستگاه از برق 240 ولت 50 مگاهرتز استفاده مي‌کند و نيازي به سيستم خشک‌کن قدرتمندگران قيمت ندارد. از آنجائيکه ماشين جديد از مرکب‌هاي پايه آب بهره مي‌برد، هيچگونه گاز مضر VOC منتشر نکرده و بر همين اساس به سيستم تهويه نياز ندارد. با اين حال از آنجائيکه از چاپ با سيستم Memjet بهره مي‌برد بايد از کاغذهاي ويژه براي چاپ در آن استفاده کند. در حال حاضر 200 نوع کاغذ ويژه سيستم Memjet به بازار عرضه شده است. بسياري از قطعات مصرفي دستگاه را اپراتور خودِ مي‌تواند تعويض کند و نيازي به استخدام متخصصان آموزش‌ديده نيست.


قيمت دستگاه 160 هزار يورو است البته به اين قيمت بايد 9 هزار يورو ديگر براي نصب و آموزش کارکنان چاپخانه اضافه کرد. نرم‌افزار دستگاه به طور خودکار هزينه چاپ هزار ليبل را قبل از توليد محاسبه مي‌کند. مرکب‌هاي سيستم Memjet ارزان نيستند و کاغذهاي پوشش‌دار ويژه اين سيستم نيز از کاغذهاي ليبل معمولي گرانترند. به همين خاطر قبل از خريد دستگاه بايد هزينه‌هاي مواد مصرفي را به درستي محاسبه کرد تا پس از خريد، خريدار غافلگير نشود.


سيستم‌هاي مشابه Smart fire که در بازار موجودند مي‌توان از دستگاه Dantex Picocolur که از سيستم جوهرافشان يووي استفاده مي‌کند، و دستگاه Sure Press L-4533 ساخت «اپسون» و دستگاه Accuriolabel 195 ساخت «يکامينولتا» نام برد.


منبع: ايران پرينت

نگاه ويژه محيط زيست به مرکب هاي پايه

دهه هاي مهم براي يک کسب و کار چاپي

کاربرد ها و نقاط ضعف چاپ يو وي

دستگاه ,سيستم ,چاپ ,استفاده ,ليبل ,ماشين ,اين دستگاه ,از سيستم ,سيستم memjet ,استفاده از ,چاپ و ,سيستم کنترل رايانه‌اي ,سيستم لامينت پيوسته

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
tjBCMnetwork Jiasha 118file.com آکادمي پيکسان تابان جديد ترين ها Slavisa Love, Donelyn Cynthia وبلاگ ثبت پايتخت