محل تبلیغات شما

توليد پلاستيک از خاکستر کاغذخاکستر هوابرد (Fly ash) همانطور که از نام آن پيداست، ذرات ريز خاکستر است که در هوا معلق مي ماند. هنگام توليد کلان کاغذ و مقوا مقدار زيادي از اين نوع خاکستر همراه لجن به وجود مي آيد. هرچند مقدار خاصي از اين پسماند در توليد سيمان به کار مي رود، اما در نهايت بخش اعظم آن دور ريخته مي شود.در توليد بسياري از محصولات مانند کتاب ،سررسيد 1399 و چاپ تقويم روميزي کاغذ زيادي هدر مي رود.

به گزارش آژانس خبري چاپ و بسته بندي ايران، محققان فنلاندي خاکستر کاغذ را به عنوان ماده اوليه براي توليد کالاهاي پلاستيکي استفاده کردند.

به نقل از نيواطلس، خاکستر هوابرد (Fly ash) همانطور که از نام آن پيداست، ذرات ريز خاکستر است که در هوا معلق مي ماند. هنگام توليد کلان کاغذ و مقوا مقدار زيادي از اين نوع خاکستر همراه لجن به وجود مي آيد. هرچند مقدار خاصي از اين پسماند در توليد سيمان به کار مي رود، اما در نهايت بخش اعظم آن دور ريخته مي شود.

درهمين راستا دانشمندان فنلاندي اين خاکستر را به عنوان ماده اوليه براي توليد کالاهاي پلاستيکي به کار بردند.

آزمايش هاي محققان مرکز تحقيقات فني VTT فنلاند نشان داد اين نوع خاکستر و لجن فرايند توليد کاغذ را مي توان جايگزين 50 درصد از پروپيلني کرد که در کامپوزيت هاي پلاستيکي به کار مي رود.

اين روش علاوه برآنکه از دورريز پسماند کاغذ جلوگيري مي کند، به کاهش هزينه هاي توليد کالاهاي پلاستيکي منجر مي شود و همچنين از ميزان نفت مصرفي مي کاهد.

همچنين مي توان با افزايش ميزان خاکستر و لجني که جايگزين پروپيلن مي شود، مي توان ويژگي هاي پلاستيکي مانند قدرت، ضخامت، مقاومت در برابر گرما، ظاهر و بافت سطح را بررسي کرد.

تاکنون محققانVTT کاشي هاي پلاستيکي و محفظه هاي پلاستيکي ساخته اند که 30 درصد آنها از دور ريز کاغذ تهيه شده است.


منبع: آژانس خبري چاپ و بسته بندي

نگاه ويژه محيط زيست به مرکب هاي پايه

دهه هاي مهم براي يک کسب و کار چاپي

کاربرد ها و نقاط ضعف چاپ يو وي

مي ,خاکستر ,توليد ,کاغذ ,پلاستيکي ,کار ,به کار ,هاي پلاستيکي ,از اين ,کار مي ,اين نوع ,توليد کالاهاي پلاستيکي ,براي توليد کالاهاي ,مقوا مقدار زيادي ,ماند هنگام توليد

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
Justin Welcome to division 11b Erica Jessica خريد مستقيم و آنلاين ساعتهاي اورجينال به پايين ترين قيمت Benita گلچين مطالب اينترنتي اردکان شيشه Mikel Divya