محل تبلیغات شما

توليد کاغذ مادام العمر!دانشمندان چيني يک روش کم‌هزينه و زيست‌سازگار براي توليد نوعي کاغذ قابل نوشتن مجدد طراحي کرده‌اند که به طور چشمگيري مي‌تواند ضايعات کاغذ را کاهش دهد.
به گزارش آژانس خبري چاپ و بسته بندي ايران، محققان دانشگاه شاندونگ چين با استفاده از اکسيد تنگستن و يک پليمر رايج در صنعت غذا و دارو توانستند اين ماده جديد را توليد کنند.اين نوع کاغذ در تليد محصولاتي مانند سررسيد 1399 و سالنامه شايد کاربدي نباشند اما در صنعت چاپ شايد تحولي بزرگ باشد.

جهان حتي در عصر ديجيتالي حاضر نيز بر کاغذ و جوهر تکيه دارد که در انتها سر از محل‌هاي دفن زباله و مراکز بازيافت در مي‌آورند.

محققان با ترکيب اکسيد تنگستن داراي درجه سميت کم با پليمر پليوينيل‌ پيروليدون توانستند يک غشا توليد کنند و به منظور چاپ بر روي آن، براي 30 ثانيه يا بيشتر تحت نور فرابنفش قرار دادند که با اين کار، غشا از رنگ سفيد به آبي پررنگ تغيير کرد.

آن‌ها به منظور چاپ تصوير يا کلمات روي اين غشا، از يک شابلون استفاده کردند تا تنها بخش‌هاي خاصي به رنگ آبي دربيايد. براي پاک کردن اين تصاوير نيز مي‌توان اين ماده را براي يک تا دو روز در شرايط محيطي قرار داد.

محققان براي سرعت بخشيدن به فرآيند پاک کردن، حرارت را نيز اضافه کردند و توانستند موارد چاپ شده را طي 30 دقيقه حذف کنند.

همچنين با افزودن مقادير کمي پلي اکريلونيتريل به ماده مي‌توان موارد چاپي را تا 10 روز حفظ کرد.

آزمايشات نشان داد که مي‌توان تا 40 بار روي اين ماده چاپ کرده و آن را پاک کرد.

سالهاست که جهان به دنبال راههايي براي کاهش ضايعات کاغذ و افزايش بازيابي آن‌ها هستند. در حال حاضر ميزان کاغذ بيشتري نسبت به ساير مواد ترکيبي بازيابي مي‌شود.

اين دستاورد به ذخيره انرژي، آب، فضاي دفن زباله و کاهش انتشارات گلخانه‌اي کمک خواهد کرد. همچنين ضايعات کمتري توليد خواهد شد زيرا کاربران مي‌توانند بارها از يک کاغذ استفاده کنند و سپس آن را به مراکز بازيافت بفرستند.


منبع: آژانس خبري چاپ و بسته بندي

نگاه ويژه محيط زيست به مرکب هاي پايه

دهه هاي مهم براي يک کسب و کار چاپي

کاربرد ها و نقاط ضعف چاپ يو وي

کاغذ ,چاپ ,يک ,توليد ,ماده ,محققان ,اين ماده ,مراکز بازيافت ,توليد کنند ,زباله و ,چاپ و

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
خريد ساعت هوشمند و مچ بند هوشمند شيائومي Thomas Tiffany Jessica Sonya Melissa اطلاعات محصولات شبکه David Chris prediksi skor bola Smolevichy-STI vs Dinamo Minsk